Надійність і відповідальність в бізнесі!
 • RU
 • UA
 • (044)454-75-04
  (044)454-75-00
  Задати питання!

  Як виготовляють гомеопатичні супозиторії

  Гомеопатичні супозиторії виробляють з використанням твердого жиру, температура плавлення якого 35 ° С. Твердий жир отримують шляхом розщеплення рослинних олій, в ньому міститься суміш три-, ди- та моногліцеридів. Цей натуральний емульгатор додається в базову суміш активних гомеопатичних інгредієнтів.

   
  На першому етапі відбувається виготовлення рідких компонентів – це необхідна суміш маткових настоянок, кожна з яких готується з певної рослини або з сировини мінерального походження. Після проведення лабораторного аналізу видається дозвіл на використання для виробництва гомеопатичних потенцій, які додають до складу супозиторію.

   

  Паралельно відбувається визначення необхідної кількості твердого жиру – в термоконтролюючій  посудині визначають його точну температуру плавлення. Після зважування у твердий жир додають рідку суміш компонентів. Потім починається процес виробництва готового супозиторію: суміш фасується на стрічковому конвеєрі, в плівкові форми дозатор поміщує заданий обсяг суміші. В процесі фасування температура посудини з дозатором, підтримується на  рівні 37 ° С, суміш постійно перемішується. Це необхідно для забезпечення гомогенного стану суміші активних компонентів з твердим жиром, рідким при цій температурі.

   

  Рідина, що розливається, не повинна затвердіти поки процес фасування не буде завершеним. Відкриті формочки з рідкою масою проходять етап поступового охолодження до кімнатної температури, бо занадто швидке охолодження може привести до утворення крихкої структури супозиторію, а надто повільне – до розшарування складу супозиторію на тверду й рідку частини. Після охолодження супозиторії запаковують, ставлять номер партії та дату виробництва. Дата виробництва необхідна за вимогами стандарту GMP. Далі формують касети з супозиторіїв. Внутрішньовиробничий контроль проводиться регулярно, із заданими проміжками часу, включає відбір зразків, а також вимірювання технологічних параметрів. На прикінцевих етапах зразок супозиторію витягують з плівки, зважують, проводять аналізи для підтвердження встановленої якості продукту (наприклад, супозиторій розрізають для перевірки гомогенності структури). 

  Відібрані в процесі виробництва зразки продукції надходять до контрольно-аналітичної лабораторії разом зі звітом про виробництво готового продукту. Тут проводиться кінцевий аналіз продукції та документації. Так забезпечується стабільна якість лікарського засобу, що випускається у формі супозиторіїв.

   

  Після кінцевого аналізу, який керівники лабораторії завіряють підписом, супозиторії разом з інструкціями щодо застосування упаковують в картонні пачки, на яких вказується дата виробництва. Вкінці проводять контрольне зважування упаковки та контроль комплектації. Зразки, які не відповідають стандартам,  відбраковуються та знищуються. Пачки комплектують у тару для транспортування. Для гарантії якості проводять ще один тест, перед видачею дозволу контрольно-аналітичної лабораторії на реалізацію готової продукції: відбирають окремі зразки товару і ще раз контролюють необхідну документацію.